2016
2017
2018
MENU

O Jinčím

Nápad uspořádat festival Jinčí čin vznikl v roce 2016. Za nápadem stála potřeba reagovat na vývoj festivalu Jičín - město pohádky, vytvořit zajímavou akci a prostor pro setkání místních lidí i návštěvníků z dalších koutů světa. Ukázat, že kultura nemusí být striktně věkově a žánrově rozdělena a že umění nemusí být umístěno jen do kulturních domů...

V září 2016 se tak uskutečnil první, zkušební ročník festivalu Jinčí čin, díky pozitivním reakcím diváků i místní komunity jsme v roce 2017 uspořádali ročník druhý, v tuto chvíli probíhají přípravy ročníku PÁTÉHO, který se uskuteční v termínu 10.-12. září.

Naší filozofií je vytvářet kulturu bez hranic, ekologické zátěže a hlavně ovlivňovat okolí pozitivním příkladem. V rámci programu propojujeme akademický přístup (přednášky, diskuze) s aktivními zásahy do veřejného prostoru. Pět dní, pět míst taková byla filozofie prvních dvou ročníků, cílem bylo přivést diváky i místní obyvatele do míst, kam se jinak nedostanou, nebo ukázat zajímavá místa města Jičína v jiném světle než je obvyklé (jako příklad můžeme uvést opuštěnou jezuitskou kolej a na druhou stranu vlakové nádraží města Jičína). Jinčí čín obohacuje nabídku alternativní kultury města Jičína a vede návštěvníky k aktivnímu přístupu nikoliv pasivnímu přijímání. Snahou této akce je vybídnutí obyvatel k zájmu o svět kolem nás a podpoře změny na lokální úrovni.

Festival mohl vzniknout díky podpoře města Jičína a Nadačního fondu Jičín - město pohádky. Děkujeme!

Máte doplňující dotaz či připomínku, chcete se k nám připojit nebo nám cokoli jinéhé sdělit? Ozvěte se nám na jincicn@gmail.com!

Kdo za Jinčím stojí?

Jitka Králová

Jitka studuje umění a tak je výtvarným srdcem festivalu. Kromě toho ale ráda tráví noci i dny v přírodě, jí dorty a pije dobrou kávu.

Anna Crhová

Jinčičinová spojka s Prahou, kde studuje dějiny umění a snaží se rozhodnout, zda umění existuje. To jí nebrání trávit spousty času kulturou a tak shánět tipy pro festival...

Monika Crhová

První tři ročníky festivalu se starala o plné žaludky účinkujícíh a organizátorů. Letos se stává členkou užšího týmu. Je jedinou, která trvale žije v Jičíně, který se snaží oživovat pravidelnou projekcí dokumentárních filmů. Monika má ráda zmrzlinu a spánek a práci v lesní mateřské škole a vedra a ....

Pavlína Svobodová

Nejraději ze všeho jí meloun a chodí po horách. V současnosti žije na Islandu a čeká, kdy FM Belfast přislíbí účast na festivalu.

Kristýna Březská

Nadějná režisérka a vášnivá tanečnice tanga, podílela se na prvních dvou ročnících festivalu.

A kdo ještě?

Nejdůležitějšími akterý festivalu jsou jeho návštěvníci - děkujeme!

Poté děkujeme jmenovitě těm, kteří nám pomohli, bez kterých bychom to nezvládli! Za čtyři roky se nám posbíral slušný seznam báječných lidí, kteří za úmorného vedra i vytvalého deště, dne i noci přiložili ruku k dílu.

Díky Jiřímu Vydrovi, Michalu Kosovi a Honzovi Murdychovi, manželům Křížkům, Michalovi z Tuře, Apropu a Slávkovi Řeháčkovi za poskytnutí toho, co oni mají a my nemáme. Michalovi pak ještě navíc za báječné občerstvení, které splnilo všechny naše požadavky, za rady, za bytí s námi a za řešení všech našich problémů. Všem klukům za stavbu podia, klukům a holkám za stavbu stanu - a taky Martinovi ! Milušce Svobodové a Jitce Králové za převozy, ale také za srdnaté rady a za to, že to ještě nevzdaly.

Terezce Gregorové, Pavlíně Šmajzrové, Barboře Fialové (alias Hadí ženě), Pídě Steklé, Štěpánovi Štochlovi,Tadeášovi Pitthardovi, Viktorovi, Kubovi Šulíkovi, Kubovi Müllerovi, Adamovi Hoškovi, Esterce a Kubovi Prokešovým, Markétě a Vojtovi Drahoňovským, Antonínovi Brindovi, Míše Bartošové, Jirkovi Chudobovi a bratrům Mílkovým za ruku k dílu. Tomáškovi Maškovi za vytrvalé muzicírování. Václavovi Šafkovi za hudební poradenství. Speciální dík Stanislavovi Kolaříkovi, který svými vědomosti obohacuje nás i přednášky, které moderuje. Monče Crhové a Míše Rejlkové za vaření, bez kterého bychom bez pochyby brzy pošli. Vše, kdo jste něčím přispěli do blešáku. Prarodičům Crhovým za uskladňovací a překladní prostory, expresní poskytování všeho potřebného a nekončící trpělivost. Zvláštní dík Prochorovi a jeho “týmu”, za organizaci bezvadných dílen.

Ráďovi Jedličkoví, Ondrovi Vraštilovi, Janě Sandner a Viktorovi Daði za krásné fotky.

Nové síti, městu Jičínu, Nadaci Via, Nadaci Jičín - město pohádky a Nadaci Tesco za podporu. ! Děkujeme všem zpívajícím, hrajícím, tvořícím, čtoucím, vystavujícím i jinak zapojeným! Děkujeme sobě navzájem! Děkujeme všem svým rodinám a přátelům, kteří s námi byli přímo na festivalu i v pohnuté době příprav!

Velký dík patří festivalu Jičín - město pohádky

A nejvetší dík Jičínu a jeho krásným místům, které nás k celé akci inspiruje!